Psikoteknik Eğitim

Posted on Mart 12, 2010 by

psikoteknik merkezleri reklam alanı

Sürücülerin daha güvenli araç kullanmaları için geliştirilmiş bir sistem olan , gözetiminde, araç sürücüsünün:

Algısını, dikkatini, hafızasını, muhakeme yeteneğini, hız-mesafe tahmini gibi zihinsel becerilerini; tepki-hızını, göz, el, ayak koordinasyonu gibi yetenek ve beceri düzeylerini; risk alma, saldırganlık, sorumluluk, güvenli sürücülük bilinci gibi tutum, davranış, alışkanlık ve kişisel özelliklerini bilgisayar ortamında nesnel olarak ölçebilen bir sistemdir.

Psiko-teknik Değerlendirme Uygulama Psikoteknik Eğitiminin Özellikleri

değerlendirme uygulama eğitimleri, psiko-teknik değerlendirme amaçlı kullanılan test sistemlerini geliştiren kuruluş tarafından gerçekleştirilir. Ancak, aşağıda temel özellikleri belirtilen eğitim programına ait müfredat ve eğitim yapısının alan ile ilgili meslek kuruluşunca onaylanmış olması gereklidir.

a) Sürücünün bu Cetvelde sayılan her bir yeteneğini ölçmeye yönelik geliştirilen bilgisayar destekli test sistemlerinin kullanılması ve uygulanması,

b) Her bir test sonucu elde edilen bulguların belirlenmiş normlara göre değerlendirilmesi.

Etiketler : , , ,

Yorumlar (2)

 

  1. 2011 Nisan ayında alkol nedeniyle ehliyetimi 2 yıl süreliğine kaptırdım. İkinci sefer olduğu için ehliyetimi almadan önce psikoteknik eğitimi almam gerektiği söylendi. Ceza süresi dolduğunda ehliyetimi alabilmek biran önce bu eğitimi tamamlamak istiyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

  2. bülent diyor ki:

    psiko teknik raporu almak istiyorum

Bilgi Almak veya Başvuru yapmak İçin Formu Doldurunuz ! Telefon Numarınızı da Yazarsanız Sizi Arayabililiriz !